В Україні готують гучні нововведення для власників електромобілів. Народний депутат Юрій Камельчук заявив, що стрімкий бум «зеленого» транспорту — з 20 тисяч до майже 300 тисяч авто — змушує владу терміново шукати нові джерела наповнення бюджету.
Проблема в тому, що водії електрокарів не купують бензин чи дизель, а значить — не платять акциз, який фактично фінансує ремонт доріг.
У зв’язку з цим у парламенті заговорили про запровадження нового збору — за аналогією з європейською віньєткою. Фактично це буде плата за користування автошляхами.
Очікується, що податок зроблять фіксованим: можна буде обрати місячний або річний доступ до доріг.
Конкретні цифри поки що не називають, але депутати вже попереджають — без таких кроків відновлювати дорожню інфраструктуру стане неможливо.
Підписуйтесь на канал Типовий Дніпро в Telegram чи Viber щоб бути в курсі останніх подій.

