У Дніпрі правоохоронці завершили розслідування та передано до суду справу щодо організованої групи медиків, яких обвинувачують у системному підробленні аналізів на ВІЛ. На підставі цих результатів щонайменше 48 чоловіків визнавали непридатними до служби. Про це повідомив Офіс Генерального прокурора.
«До обвинувачених входять голова та лікарі військово-лікарської комісії одного з районних ТЦК та СП Дніпра, а також медики відділення профілактики та боротьби зі СНІДом міської лікарні», — йдеться у заяві.
За даними слідства, з квітня по жовтень 2024 року вони вносили неправдиві дані до державної системи «Моніторинг соціально значущих хвороб». Ці записи ставали підставою для рішень ВЛК про непридатність та зняття з військового обліку, що дозволяло уникнути мобілізації й виїжджати за кордон.
Розслідування щодо дев’яти організаторів та виконавців схеми завершено. 25 лютого обвинувальний акт направили до суду.
Тепер лікарям загрожує до 8 років позбавлення волі.
Окремо повідомлено про підозру й частині осіб, які скористалися схемою. Їм загрожує до 5 років ув’язнення.

