Українцям вводять нові податки: за що тепер доведеться платити
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Українцям вводять нові податки: за що тепер доведеться платити

Апр 7, 2026
Українцям вводять нові податки: за що тепер доведеться платити
Українцям готують нові податки: за що доведеться платити більше вже незабаром.

В Україні оподаткуватимуть цифрові платформи, зокрема OLX, а також скасують пільги на безмитне ввезення посилок вартістю до 150 євро.

Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі, відповідні законопроєкти на вимогу Міжнародного валютного фонду ухвалив парламентський комітет. Щоб вони набули чинності, їх також має затвердити Верховна Рада України.

Ці законопроєкти потрібні для забезпечення стабільного міжнародного фінансування, зокрема в межах Ukraine Facility та програми МВФ.

Якщо Верховна Рада підтримає законопроєкти, українці змушені будуть платити мито за посилки, отримані за кордоном, навіть якщо їхня вартість становить до 150 євро. Мито становить 10% від вартості товару. Окрім цього, доведеться сплатити ПДВ, що становить 20% від суми товару з митом.

Що стосується цифрових платформ, зокрема OLX, законопроєкт передбачає:

  • надання дозволу самозайнятим особам оподатковувати доходи від платформ на загальних підставах як і для фізичних осіб;
  • виключення необхідності відкриття спеціальних рахунків для продавців через платформи;
  • відміну обов’язковості розкриття банківської таємниці по доходах продавців;
  • відміну необхідності подання податкової декларації у разі перевищення ліміту.

Як зазначив Железняк, у разі ухвалення законопроєктів, вони набудуть чинності не раніше 2027 року.

Підписуйтесь на канал Типовий Дніпро  в Telegram чи Viber щоб бути в курсі останніх подій.

Мы используем cookie-файлы для наилучшего представления нашего сайта. Продолжая использовать этот сайт, вы соглашаетесь с использованием cookie-файлов.
Принять
Отказаться