Росія змінює тактику ударів на весну-літо — тепер під прицілом не тепло, а вода. Київ, Одеса, Харків і Дніпро — найбільші міста можуть залишитися без водопостачання
ГЕС виробляють електроенергію, але напряму не подають воду в міста — їх пошкодження саме по собі не означає зникнення водопостачання.
Найвразливіші — насосні та очисні станції. Якщо їх пошкодити, міста можуть залишитися без води, навіть коли вона є у річках.
Перші наслідки ударів — падіння тиску в мережі: вода не доходить на верхні поверхи, з’являються локальні відключення.
Ураження насосних станцій або підстанцій може повністю зупинити подачу води — до відновлення електрики чи запуску генераторів.
Падіння тиску підвищує ризик забруднення труб — у мережу може потрапляти ґрунтова вода, що погіршує якість води.
Окремий ризик — каналізація: без електрики не працюють насосні станції, можливі підтоплення й санітарні проблеми.
Тривалі перебої з водою можуть спричинити спалахи кишкових інфекцій, гепатиту А, харчових отруєнь і різке погіршення гігієни в лікарнях, школах і житлі.
Можливі зупинки підприємств, перебої в роботі лікарень, закриття шкіл, зростання санітарних ризиків і навіть евакуація частини населення.
Повністю «обнулити» систему у великих містах складно — є резервні лінії, генератори й дублюючі магістралі. Але регулярні удари можуть викликати часті локальні відключення води й падіння тиску. Повного колапсу може не бути — проте, життя мегаполісів стане значно складнішим.

