Останніми днями в Україні суттєво помʼякшилися графіки відключень електроенергії. Це стало можливим завдяки зниженню дефіциту електроенергії з 5-6 ГВт, які спостерігалися взимку, до 1 ГВт.
Про це віцепрем’єр – міністр енергетики Денис Шмигаль заявив на брифінгу за результатами РНБО щодо Комплексного плану стійкості українських міст і регіонів у вівторок, передає «Інтерфакс-Україна«.
«Станом на сьогодні дефіцит електроенергії знизився, цьому сприяли декілька факторів. Звичайно, ми оперативно відновлюємо, за що величезна вдячність нашим енергетикам. Станом на сьогоднішній день дефіцит складає 1 ГВт, тобто в 5-6 разів менше, ніж було зимою. Це дозволяє, звісно, скоротити кількість черг для людей», – сказав Шмигаль.
Він зазначив, що в нинішній ситуації енергетики змогли забезпечити «трошки легші» графіки для бізнесу. Водночас бізнес швидко вимушено адаптується до перебоїв з електрикою і запроваджує свою розподілену генерацію.
Шмигаль назвав найдешевшим і найшвидшим способом – сонячні електростанції (СЕС). Водночас він акцентував, що такі установки мають бути обов’язково з накопичувачами, аби можна було вирівняти денний графік, коли буде великий надлишок сонячної енергії.
Нові правила відключень електроенергії в Україні
В Україні переглянули механізми обмежень електропостачання. Тепер графіки погодинних відключень не застосовуватимуть до розподіленої генерації, яка забезпечує електроенергією не менше 80% споживачів, приєднаних до однієї лінії.
Уряд вже вніс до нормативних актів відповідні зміни, які були напрацьовані на виконання рішення Штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у Києві та області.
Таким чином держава заохочує встановлення нових об’єктів розподіленої генерації та залучення їхніх потужностей до загальної енергосистеми. Це має зробити енергетику Україну сильнішою та стійкішою до ворожих атак і забезпечить додатковий ресурс для балансування генерації та споживання.

