Можна не платити: частину українців звільнили від комуналки – що відомо
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Можна не платити: частину українців звільнили від комуналки – що відомо

Апр 1, 2026
Можна не платити: частину українців звільнили від комуналки – що відомо
Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє не платити за комунальні послуги. Але стосується це далеко не усіх. Сьогодні багато людей втратили житло, але рахунки за комунальні послуги продовжують надходити. Новий закон має змінити цю ситуацію та захистити постраждалих власників.

Що змінилося для людей?

  1. Якщо житло повністю знищено, плата перестає нараховуватися з тієї самої дати, коли воно було зруйновано.
  2. Якщо будинок пошкоджений (визнаний непридатним для проживання або небезпечним), за комунальні послуги не потрібно платити протягом усього періоду, поки триває його ремонт або відновлення.
  3. У будинках, де створено ОСББ, рішення про звільнення від плати за утримання будинку ухвалюється на загальних зборах співвласників.

Як фіксується збиток? Спеціальні комісії обстежують житло і протягом 30 робочих днів надсилають повідомлення власнику, в ОСББ, Пенсійний фонд та постачальникам послуг.

Що буде з боргами?

  1. Уряду доручено розробити механізм реструктуризації боргів (виплати частинами), що виникли після 24 лютого 2022 року.
  2. Заборонено стягувати борги за період окупації до їх окремої перевірки.

Як довго діятиме цей захист?

Нові норми діятимуть під час воєнного стану і ще один рік після його скасування.

Підписуйтесь на канал Типовий Дніпро  в Telegram чи Viber щоб бути в курсі останніх подій.

Мы используем cookie-файлы для наилучшего представления нашего сайта. Продолжая использовать этот сайт, вы соглашаетесь с использованием cookie-файлов.
Принять
Отказаться