Майно під питанням: хто може позбутися підвалів і горищ
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Майно під питанням: хто може позбутися підвалів і горищ

Апр 1, 2026
Майно під питанням: хто може позбутися підвалів і горищ

Українське Міністерство розвитку громад та територій просуває законопроєкт, який зобов’яже створювати “прості товариства” у всіх багатоквартирних будинках, де ще не організовані ОСББ. Під виглядом наведення ладу на ринку житлово-комунальних послуг може ховатися масштабна схема, що загрожує позбавити українців їхньої законної спільної власності – підвалів, горищ та прибудинкових територій.

“Хвиля” пише, що про критичні ризики нової урядової ініціативи попередив експерт у сфері ЖКГ та енергетики Олег Попенко. У своєму прямому ефірі аналітик детально розібрав приховані загрози законопроєкту та пояснив, чому співвласникам квартир варто поквапитися зі створенням власних об’єднань.

Згідно з концепцією документа, якщо мешканці будинку самостійно не створили ОСББ, їм зверху – рішенням депутатів або мерії – призначать стороннього управителя. Ця людина отримає юридичне право підписувати будь-які договори та папери від імені всіх співвласників багатоквартирного будинку. З огляду на повну відсутність демократичних процедур контролю з боку самих мешканців, такий механізм відкриває безпрецедентні можливості для рейдерських захоплень.

“Призначать лівого дядька, який керуватиме вашим майном. Просто рейдернуть будинок, підвали, горища – усе можуть просто у вас забрати, у вас нічого не залишиться”, – застерігає Попенко.

Аналітик зазначає, що через кілька років дії такого закону мешканці можуть зі здивуванням дізнатися, що навіть комора біля їхнього ліфта за документами давно продана і належить невідомій фірмі. Подібні схеми вже активно застосовуються на практиці: за інформацією експерта, у столиці сотні будинків були захоплені спеціалізованими організаціями, проти яких виявилися безсилими і поліція, і суди. У підсумку власникам квартир доводиться скидатися тисячами доларів, щоб відновити вбиту інфраструктуру.

Головна мета профільного міністерства – за будь-яку ціну закріпити за кожною будівлею юридичну особу, повністю проігнорувавши ризики зловживань. У нинішніх реаліях експерт настійно рекомендує мешканцям брати ініціативу у свої руки, обираючи менше з лих. “Тоді в такому разі краще ОСББ обирати, створювати ОСББ, там якось боротися, починати домовлятися одне з одним”, – резюмував аналітик, підкресливши, що тільки так можна зберегти контроль над своїм будинком і дати відсіч комунальним рейдерам.

Підписуйтесь на канал Типовий Дніпро  в Telegram чи Viber щоб бути в курсі останніх подій.

Мы используем cookie-файлы для наилучшего представления нашего сайта. Продолжая использовать этот сайт, вы соглашаетесь с использованием cookie-файлов.
Принять
Отказаться