Вартість житлово-комунальних послуг в Україні зросла. Про це повідомляє Державна служба статистики України.
Так, попри дію мораторіїв на деякі тарифи, загальна вартість ЖКП за рік (з лютого 2025 року по лютий 2026 року) — зросла на 2,3%.
Найбільше зросли тарифи на управління багатоквартирними будинками — на 13,8%.
Окрім цього, українці мусять платити більше за:
- вивезення побутових відходів: +3,8% за рік;
- утримання та ремонт житла: +3,5% за рік.
Лише за місяць (із січня по лютий 2026 року) комунальні послуги зросли в середньому 0,3%, зокрема управління багатоквартирними будинками — на 2,3%.
Водночас не змінилися тарифи на:
- електроенергію;
- природний газ;
- гарячу воду та опалення;
- водопостачання та каналізацію.
Зокрема, в Україні діє мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та опалення до кінця воєнного стану. Також прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко заявила, що уряд вважає недоцільним перегляд тарифі на електроенергію у період енергетичної нестабільності, адже громадяни не отримують відповідну послугу в повному обсязі через дефіцит потужності.

