Содержание
З приходом весняного тепла у столиці почастішали випадки спалювання сухої трави. Водночас навіть невелике багаття може за лічені хвилини перерости в неконтрольовану пожежу, а за такі дії передбачені штрафи. За спалення листя та сміття українців очікує штраф до 150 тисяч гривень. Порушенням закону вважається навіть спалення листя чи сухостою у власному дворі або на городі.
Про це повідомляє Департамент захисту довкілля та адаптації до змін клімату.
Суми штрафів для порушників
За випалювання сухої трави та листя законодавством передбачені наступні санкції:
- для громадян — від 3 060 до 6 120 гривень;
- на територіях природно-заповідного фонду — від 6 120 до 12 240 гривень;
- для посадових осіб — до 30 600 гривень.
Наслідки для екосистеми
Директор Департаменту Павло Іванов підкреслив, що такі підпали є серйозною небезпекою для здоров’я людей, оскільки в повітря потрапляють канцерогенні сполуки, оксиди азоту та бензопірени.
Фахівці зазначають, що вогонь руйнує мікроорганізми у ґрунті та призводить до його промерзання в кілька разів сильніше за норму. Також у пожежах масово гинуть тварини та птахи: зайченята, їжаки, плазуни та жаби.
Що робити, якщо ви помітили підпал
Киян закликають бути відповідальними та діяти за алгоритмом:
- зафіксувати порушення на фото або відео;
- викликати рятувальників або поліцію за номерами 101 або 102;
- за можливості пояснити паліям небезпеку їхніх дій.
Підписуйтесь на канал Типовий Дніпро в Telegram, щоб бути в курсі останніх подій.

