Чому Україна продає світло, коли є дефіцит? Розвінчуємо головний міф енергетики
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Чому Україна продає світло, коли є дефіцит? Розвінчуємо головний міф енергетики

Мар 11, 2026
Чому Україна продає світло, коли є дефіцит? Розвінчуємо головний міф енергетики

Україна відновила обмежений експорт електроенергії, що спровокувало хвилю критики у соціальних мережах.

Відновлення обмеженого експорту електроенергії з України знову викликало хвилю дискусій у публічному просторі, однак вона часто ґрунтується на нерозумінні того, як працює енергосистема.

Про це пише  у Facebook доктор економічних наук та керівник енергетичних програм Українського інституту майбутнього Андріана Прокіпа.

Як зазначив експерт, баланс енергосистеми змінюється протягом доби: у певні години виробництво електроенергії може перевищувати споживання, а в інші — навпаки виникає дефіцит.

«У певні години виникає профіцит електроенергії — вдень через активну роботу сонячних станцій або вночі, коли атомна генерація працює, а споживання мінімальне. Цю електроенергію можна або змушувати не виробляти, або продати. Очевидно, що краще продати і отримати для країни валюту», — зазначив Прокіп.

Він пояснив, що в енергосистемі виробництво електроенергії має щосекунди відповідати споживанню, тому при профіциті логічним рішенням є експорт, тоді як у пікові вечірні години може виникати потреба в імпорті.

Водночас навіть за наявності надлишку електроенергії в системі можуть виникати локальні обмеження. Це пов’язано з пошкодженням мереж передачі та розподілу після російських атак, через що іноді складно доставити електроенергію до окремих регіонів.

Мы используем cookie-файлы для наилучшего представления нашего сайта. Продолжая использовать этот сайт, вы соглашаетесь с использованием cookie-файлов.
Принять
Отказаться