Сезон полуниці у розпалі, однак для деяких людей улюблена ягода може принести не лише задоволення, а й неприємні наслідки для здоров’я. Медики попереджають: в окремих випадках після вживання полуниці можуть виникати алергічні реакції, проблеми з диханням і симптоми, схожі на харчове отруєння.
⚠️ Які симптоми можуть з’явитися
Фахівці пояснюють, що реакція організму може проявлятися по-різному. Серед можливих симптомів:
🔹 почервоніння та висипання на шкірі; 🔹 свербіж або набряк губ; 🔹 біль у животі; 🔹 кашель та задишка; 🔹 головний біль.
При цьому в одних людей реакція може виникнути майже одразу після вживання ягід, а в інших — лише через кілька годин.
🌳 Хто перебуває у групі ризику
Особливо уважними лікарі радять бути людям, які мають алергію на пилок берези. У період цвітіння може виникати так звана перехресна реакція, коли після полуниці з’являються неприємні відчуття у роті, печіння або набряк.
Також ризик вищий для людей із непереносимістю гістаміну. Полуниця може сприяти його активнішому вивільненню в організмі, через що іноді виникають кропив’янка, кашель, біль у животі чи труднощі з диханням.
🤧 Ще одна категорія людей, якій варто бути обережною
Експерти також звертають увагу на людей із чутливістю до саліцилатів. У таких випадках ягоди можуть викликати закладеність носа, нежить або посилювати симптоми астми.
🍓 Чи варто повністю відмовлятися від полуниці
Попри можливі ризики, для більшості людей полуниця залишається корисною ягодою, багатою на клітковину, вітаміни та антиоксиданти.
Лікарі радять людям, схильним до алергічних реакцій, починати з невеликих порцій і уважно стежити за реакцією організму.
Підписуйтесь на канал Типовий Дніпро в Telegram чи Viber щоб бути в курсі останніх подій.
Мы используем cookie-файлы для наилучшего представления нашего сайта. Продолжая использовать этот сайт, вы соглашаетесь с использованием cookie-файлов.