Содержание
В Україні починають діяти нові правила оформлення направлень до вузьких спеціалістів. Через зміни у роботі медичної системи пацієнти можуть зіткнутися зі значним збільшенням черг у поліклініках та амбулаторіях.
⚠️ Що зміниться для пацієнтів
Відтепер сімейні лікарі не зможуть оформлювати направлення без особистої присутності пацієнта на прийомі.
Навіть у випадках, коли йдеться про:
- планові аналізи;
- регулярні обстеження;
- постійний прийом ліків;
- повторні консультації спеціалістів.
Крім того, медичним сестрам заборонять користуватися акаунтами лікарів у медичних інформаційних системах для оформлення рецептів, довідок чи направлень.
📋 Чому вводять нові правила
Нововведення пов’язані з посиленням контролю за роботою медичних інформаційних систем.
Із 20 травня в Україні почав діяти принцип персональної відповідальності медиків за використання МІС.
У МОЗ пояснюють, що це необхідно для:
- боротьби з фейковими медичними записами;
- прозорого фінансування від НСЗУ;
- контролю за реальними прийомами пацієнтів;
- запобігання небезпечному самолікуванню.
👨⚕️ У поліклініках попереджають про навантаження
Медики визнають, що на початковому етапі навантаження на сімейних лікарів та терапевтів може суттєво зрости.
Через необхідність особистих прийомів пацієнтів у багатьох амбулаторіях уже прогнозують великі черги.
Втім, у медзакладах сподіваються, що після адаптації система працюватиме стабільніше.
💊 Що ще змінилося у медичних програмах
Також в Україні оновили правила участі у програмі “Скринінг здоров’я 40+”.
Тепер подати заявку можна у будь-який зручний час:
- через застосунок “Дія”;
- у ЦНАПі.
При цьому строки використання нарахованих коштів скоротили — витратити допомогу потрібно протягом двох місяців після отримання. Інакше гроші повернуться до державного бюджету.
Підписуйтесь на канал Типовий Дніпро в Telegram чи Viber щоб бути в курсі останніх подій.

